Chardonnay | 2021 | výběr z hroznů | Vinařství Vajbar

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaChardonnay které má opravdovou plnou a hutnou chuť a navíc je příjemně suché.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
6.3.2024
Měrná cena 235 Kč / 1 l
Cena 145 Kč bez DPH
176 Kč    
Kód produktu 859
Značka Vinařství Vajbar
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaOpravdové víno které se hodí ke gastronomii. Po nalití do sklenky se Vám ukáže sytě žlutá barva tohoto pozdního sběru. Víno má bohatou vůni která bude nápadně připomínat bylinky s loukou. Později ve vůni této Chardonnay ucítíte lehce ovocnou vůni. Po ochutnání překvapí stejně bohatá chuť jako je vůně. Víno chutná lehce šťavnatě s chutí jablek a oříšků a na konci má víno dlouhý suchý závěr.

Pokud se chystáte grilovat, a ještě k tomu ryby, neuděláte s tímto vínem žádnou chybu.

Ocenění: 

 

Odrůda Chardonnay
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr polosladké
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2021
Trať Išperky
Alkohol 12,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz se nachází v nově zrekonstruovaných prostorech v nedaleké obci Zaječí. Nově je doplněn o vinný bar s krásným výhledem na Kapličku a vodní nádrž Nové Mlýny. Bronislava Vajbara přivedli k vínu předci a historie vinařství v této rodině dle zmínek rodokmenu sahá až ke konci 19. století. Vinařství Vajbar je vinařstvím disponujícím širokým záběrem svých produktů od  základních sudových vín, gastro vín, predikátních vín, až po vína šumivá a Frizzante, Zaměřuje se na kvalitu a univerzálnost, proto jeho nabídka tvoří velice dobrý poměr ceny k chuti a kvalitě.

lahevVinařství nabízí zajímavou a velice dobrou řadu lehce sladších, lehkých a osvěžujících vín Frizzante. Široká nabídka přívlastkových a ROSE vín, zajímavosti typu např. odrůda Pálava s nízkým zbytkovým cukrem řazena do kategorie suché vína.

Vinařství Vajbar pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 36 ha vinic
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 120 000 lahví
  • Významná ocenění: Champion JAROVÍN ROSÉ 2016 a nejlepší kolekce vín, Pohár premiéra ČR a titul Champion soutěže O zlatý pohár Víno&Delikatesy, Zlatá medaile Le Mondial du Rosé 2014.