Dornfelder rosé | 2018 | pozdní sběr | Vinařství Vajbar

2 hodnocení
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVelmi neobvyklá odrůda použitá pro rosé, přináší i neobvyklé víno, které stojí zato ochutnat.

Dostupnost Vyprodáno
Měrná cena 217 Kč / 1 l
Cena 135 Kč bez DPH
163 Kč
Kód produktu 415
Značka Vinařství Vajbar
Kategorie Růžové víno
 

ikona_sklenkaPro víno je charakteristická malinová barva. Vůně je plná a najdeme v ní švestky s brusinkami. V chuti je rosé oblé a příjemně sladké po malinách a lesním ovoci, s pikantním závěrem a decentní kyselinkou.

Ocenění: 

Odrůda Dornfelder
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2018
Trať Nadzahrady
Alkohol 11,5
Objem 0,75 l

Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz se nachází v nově zrekonstruovaných prostorech v nedaleké obci Zaječí. Nově je doplněn o vinný bar s krásným výhledem na Kapličku a vodní nádrž Nové Mlýny. Bronislava Vajbara přivedli k vínu předci a historie vinařství v této rodině dle zmínek rodokmenu sahá až ke konci 19. století. Vinařství Vajbar je vinařstvím disponujícím širokým záběrem svých produktů od  základních sudových vín, gastro vín, predikátních vín, až po vína šumivá a Frizzante, Zaměřuje se na kvalitu a univerzálnost, proto jeho nabídka tvoří velice dobrý poměr ceny k chuti a kvalitě.

lahevVinařství nabízí zajímavou a velice dobrou řadu lehce sladších, lehkých a osvěžujících vín Frizzante. Široká nabídka přívlastkových a ROSE vín, zajímavosti typu např. odrůda Pálava s nízkým zbytkovým cukrem řazena do kategorie suché vína.

Vinařství Vajbar pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 36 ha vinic
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 120 000 lahví
  • Významná ocenění: Champion JAROVÍN ROSÉ 2016 a nejlepší kolekce vín, Pohár premiéra ČR a titul Champion soutěže O zlatý pohár Víno&Delikatesy, Zlatá medaile Le Mondial du Rosé 2014.