Pokud se příjemce nachází v karanténě nebo v domácím léčení, napište prosím tuto informaci do poznámky a vyberte bezhotovostní platbu. Ochráníte tím naše dopravce i nás, aby mohli i nadále doručovat balíčky. Děkujeme.

Frankovka | slámové víno | 2005 | Vinařství Forman

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaJiskrně sladké víno pro speciální okamžiky, které si poleželo 5 měsíců na rákosovém roštu. 

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
8.6.2020
Měrná cena 1 890 Kč / 1 l
Cena 312 Kč bez DPH
378 Kč    
Kód produktu 514
Značka Vinařství Forman
Kategorie Vánoční víno
 

ikona_sklenkaSlámové víno určené pro ukončení slavnostních chvil. Zbytkový cukr u tohoto slámového vína vytváří nenapodobitelný charakter.

Hrozny pro slámové víno byly sklízeny ručně a potom si poležely pár měsíců na rákosových roštech. Po celou dobu jsou hrozny kontrolovány a odstraňují se nahnilé bobulky. Po vylisování bobulek se objevuje vysoká cukernatost zhruba 40 až 60° ČNM. Výlisnost takových bobulek je ovšem pouze 20% (což je pouze čtvrtinu k přirovnání s běžným vínem) Takové víno je dlouho stabilní a předpoklad dlouhé skladovatelnosti.

Odrůda Frankovka
Přívlastek slámové víno
Zbytkový cukr sladké
Vinařská oblast Znojemská
Ročník 2005
Trať Dílec
Alkohol 10,0 %
Objem 0,2 l

Rodinné vinařství bylo založeno v roce 1991 a nyní produkuje kolem 700 tisíc lahví za rok. Výrobní kapacita firmy se postupně zvyšovala a zvyšuje. V roce 1992 byla roční produkce 10 tisíc litrů vína, v roce 1995 350 tisíc litrů a v roce 1999 již přes dva miliony litrů vína. Hospodaří na 45 ha vlastních vinic, ale také nakupuje hrozny z Dolních Kounic, podoblasti Znojemské a bývalé Brněnské oblasti. Dnešní firma pracuje v prostorách bývalého státního statku Dolní Kounice, které získala v privatizaci a následně zde došlo k postupnému dobudovaní kvalitního zázemí firmy. Odrůdová skladba je široká, na můj vkus až moc, posuďte sami: Müller-Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané, Tramín červený, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Rulandské šedé z bílých odrůd a z modrých Modrý Portugal, Frankovka, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Zweigeltrebe, André a Cabernet Sauvignon.

 

 
Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací zde