KRISTOVY POKLADY | Frankovka | 2015 | výběr z hroznů | Vinařství Krist

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaJedná se velké víno tohoto vinařství, protože se vinohradníkům podařilo vypěstovat takovouto Frankovku až po několika letech.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
5.10.2022
Běžná cena 274 Kč
Ušetříte 15 Kč (–5 %)
Měrná cena 345 Kč / 1 l
Cena 214 Kč bez DPH
259 Kč    
Kód produktu 566
Značka Vinařství Krist
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaKristovy poklady jsou vína z nejvyšší unikátní řady od Tomáše Krista z Milotic. Tato vína vybočují od standardů výjimečnou vyzrálostí a extravagantními etiketami, byla zpracována se zvláštní péčí.  Jsou vyráběna v malých šaržích a získala medaile z významných světových soutěží. Každá lahev v edici je číslovaná.

Je to již několik let, co se vinohradníkům podařilo vypěstovat Frankovku do cukernatosti 24,5° NM a sklepmistři se o tento skvost náležitě starají. Jedná se o velké víno tohoto vinařství.

•  Kyseliny - 3,9 g/l  •  Extrakt - 28,9 g/l  •  Zbytkový cukr - 5 g/l

 

 

Odrůda Frankovka
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2015
Trať Borový Čtvrtě
Alkohol 13,5 %
Objem 0,75 l

Vinařství Krist je další skvělá volba pro náš eshop. Vinařství Krist bylo založeno v roce 1996, kdy bylo taktéž jako u většiny navázáno na mnohaleté rodinné zkušenosti ve výrobě vína. Sídlo firmy Vinařství Krist se nachází v Miloticích u Kyjova, ve slovácké vinařské podoblasti. Vinařství Krist se zabývá výhradně produkcí jakostních a přívlastkových vín té nejvyšší kvality. Tomáš Krist se za 15 let vyšvihl na špičku moravského vinařství. Každoročně to potvrzuje ziskem celé řady medailí na domácích i zahraničních soutěžích (mezi 60 a 80 medailemi). Vína jsou zpracovávána nejmodernějšími technologiemi, mezi kterými najdeme řízené kvašení, odbourávání kyselin i školení v sudech barrique. Po přestavbě v posledních letech se nyní můžete ubytovat v penzionu, nebo využít řízené degustace v nově dostavěných částech vinařství Krist.

lahev"Vyšší" řada vín pod názvem Jesus a samozřejmě dále dobře hodnocená vína na různých soutěží. Odrůdy které zde určitě stojí za povšimnutí a vinařství je pěstuje a zpracovává ve výjimečné kvalitě jsou Pálava, Sylvánské zelené, Ryzlink rýnský.

Vinařství KRIST pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 10 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká 
  • Roční produkce: 100 000lahví
  • Významná ocenění: Neuburské 2007, výběr z hroznů Champion Terravino Izrael, Rulandské šedé - kabinetní 2014 - Stříbrná medaile Vinalies Paris 2015,  Sauvignon kabinetní 2014 - Champion soutěže, Vins du Monde Monaco - Bronzová medaile, Decanter London 2015 Ryzlink rýnský 2013 - Stříbrná medaile, Vinalies Paris 2014 Rulandské modré-rosé-kab 2013 - Zlatá medaile, Vinalies Paris 2014