KRISTOVY POKLADY | Solaris | 2018 | pozdní sběr | Vinařství Krist

1 hodnocení
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno novodobé odrůdy, které se stalo s 91 body šampionem soutěže International Competition of Terroir Wines v Provence.

Dostupnost Vyprodáno
Měrná cena 345 Kč / 1 l
Cena 214 Kč bez DPH
259 Kč
Kód produktu 564
Značka Vinařství Krist
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaKristovy poklady jsou vína z nejvyšších a unikátních řad od Tomáše Krista z Milotic. Tato vína vybočují od standardů výjimečnou vyzrálostí a extravagantními etiketami, byla zpracována se zvláštní péčí.  Jsou vyráběna v malých šaržích a získala medaile z významných světových soutěží. Každá lahev v edici je číslovaná.

Solaris je novodobá rezistetní odrůda, která má velkou budoucnost díky své skvělé chuti i vůni. Toto víno na soutěži International Competition of Terroir Wines v Provence získalo 91 bodů a stalo se tak šampionem celé soutěže.

•  Kyseliny - 6 g/l  •  Extrakt - 21,6 g/l  •  Zbytkový cukr - 26,4 g/l

 

Odrůda Solaris
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr polosladké
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2018
Trať Plachty
Alkohol 12,5 %
Objem 0,75 l

Vinařství Krist je další skvělá volba pro náš eshop. Vinařství Krist bylo založeno v roce 1996, kdy bylo taktéž jako u většiny navázáno na mnohaleté rodinné zkušenosti ve výrobě vína. Sídlo firmy Vinařství Krist se nachází v Miloticích u Kyjova, ve slovácké vinařské podoblasti. Vinařství Krist se zabývá výhradně produkcí jakostních a přívlastkových vín té nejvyšší kvality. Tomáš Krist se za 15 let vyšvihl na špičku moravského vinařství. Každoročně to potvrzuje ziskem celé řady medailí na domácích i zahraničních soutěžích (mezi 60 a 80 medailemi). Vína jsou zpracovávána nejmodernějšími technologiemi, mezi kterými najdeme řízené kvašení, odbourávání kyselin i školení v sudech barrique. Po přestavbě v posledních letech se nyní můžete ubytovat v penzionu, nebo využít řízené degustace v nově dostavěných částech vinařství Krist.

lahev"Vyšší" řada vín pod názvem Jesus a samozřejmě dále dobře hodnocená vína na různých soutěží. Odrůdy které zde určitě stojí za povšimnutí a vinařství je pěstuje a zpracovává ve výjimečné kvalitě jsou Pálava, Sylvánské zelené, Ryzlink rýnský.

Vinařství KRIST pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 10 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká 
  • Roční produkce: 100 000lahví
  • Významná ocenění: Neuburské 2007, výběr z hroznů Champion Terravino Izrael, Rulandské šedé - kabinetní 2014 - Stříbrná medaile Vinalies Paris 2015,  Sauvignon kabinetní 2014 - Champion soutěže, Vins du Monde Monaco - Bronzová medaile, Decanter London 2015 Ryzlink rýnský 2013 - Stříbrná medaile, Vinalies Paris 2014 Rulandské modré-rosé-kab 2013 - Zlatá medaile, Vinalies Paris 2014