Neronet | 2020 | pozdní sběr| EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno s inkoustově červenou barvou, vůně ovocná s tóny borůvek, ostružin a černého jeřábu. Chuť sametová s bohatou škálou lesních plodů přecházející až do pražené kávy.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
6.10.2022
Měrná cena 319 Kč / 1 l
Cena 198 Kč bez DPH
239 Kč    
Kód produktu 809
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 21,4°ČNM.
Barva vína je inkoustově červená, vůně ovocná s tóny borůvek, ostružin a černého jeřábu. Chuť sametová s bohatou škálou lesních plodů přecházející až do pražené kávy.

Doporučujeme k tmavým masům, biftekům a zvěřině.

Ocenění
Velká Zlatá medaile Michelangelo

Zlatá medaile Muvina Prešov
Zlatá medaile Lednické vinné trhy
TOP 77
Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf
Stříbrná medaile Víno Bojnice
Bronzová medaile Great American IWC

Odrůda Neronet
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2020
Alkohol 13,5 %
Objem 0,75 l

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >