Medailista Efekt lupa
 

Neuburské | 2016 | pozdní sběr | Vinařství Čech

Neohodnoceno
 

ikona_sklenkaOceněné harmonické víno s hladkou a ovocnou chutí.

Dostupnost Vyprodáno - momentálně není možné objednat
Běžná cena 213 Kč
Ušetříte 57 Kč (–27 %)
Měrná cena 208 Kč / 1 l
156 Kč
   
Kód produktu 142
Značka Vinařství Čech
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaVůně vína je plná a připomínající jablka s tóny zeleného čaje a jasmínu. Po ochutnání je víno harmonické a hladké, snoubí v sobě dobře vyvážený poměr cukru a kyselin. Vše je doplněno ovocnou a středně dlouhou dochutí.

Výborně doplňuje pokrmy z králičího masa.

Ocenění: Národní soutěž vín 2016 - zlatá medaile, Weinparade Poysdorf 2016 -stříbrná medaile, Vinařské Litoměřice 2016 - stříbrná medaile

Odrůda Neuburské
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2016
Trať Nové vinohrady
Alkohol 12,5
Objem 0,75 l

Vinařství Čech je dalším vinařstvím v našem eshopu. Jedná se o ryze rodinné vinařství Čech, které vzniklo v roce 2010 po zániku firmy ČEBAV. V této firmě Jan Čech působil jako sklepmistr a spolumajitel, navíc dokázal tuto firmu dovést až na vinařský vrchol. Posléze se majitelé dohodli, že si každý půjde vlastní cestou a tím vzniklo toto vinařství. 
Na jaře roku 2011 majitel podlehl těžké nemoci a vlády se chopil jeho syn Petr Čech. Svými víny hned v prvním ročníku dokázal, že zdědil jen to nejlepší  a získal zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 
Provozovna byla postavena v roce 2000 a nachází se na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, ale vzniká zde i víno ledové. Vinařství hospodaří v systému ekologického zemědělství a zaměřuje se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Bílá vína jsou vyráběny  metodou řízeného kvašení, červená ve vinifikátorech. Nabídka obsahuje i vína vyzrálá v sudech typu barrique.

Vinařství Čech pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca22 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká
  • Roční produkce: 90 000 lahví
  • Významná ocenění: nejlepší kolekce Král vín 2011, AWC Vienna 2011, nejúspěšnější účastník světové soutěže TERRAVINO 2011, ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Medaile z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.
 
Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací zde