Pálava | 2020 | výběr z hroznů | EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Tip Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno barvy zlatožluté, vůně intenzivní s tóny čajové růže, přecházející do vanilky a citrusových plodů. Chuť jemně kořenitá až citrusová.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
6.10.2022
Měrná cena 340 Kč / 1 l
Cena 211 Kč bez DPH
255 Kč    
Kód produktu 807
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 24°ČNM.
Barva vína je zlatožlutá, vůně intenzivní s tóny čajové růže, přecházející do vanilky a citrusových plodů. Chuť jemně kořenitá až citrusová.

Doporučujeme ke kořenitým jídlům, sladkým úpravám masa, ovčím sýrům.

Ocenění
Velká Zlatá medaile Michelangelo
Zlatá medaile Great American IWC

Stříbrná medaile Grand Prix Vinex
Stříbrná medaile Festwine
Stříbrná medaile Víno Bojnice

Odrůda Pálava
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2020
Alkohol 13,0 %
Objem 0,75 l

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >