Ryzlink rýnský | 2020 | pozdní sběr| Extra Range| Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaBarva vína je světle zelenožlutá, vůně ovocná s podtóny broskví, meruněk až citrusových plodů. Chuť svěží, citrusová, připomínající limetku a kdoule.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
6.10.2022
Měrná cena 22 667 Kč / 100 ml
Cena 140 Kč bez DPH
170 Kč    
Kód produktu 816
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 21,2°ČNM.
Barva vína je světle zelenožlutá, vůně ovocná s podtóny broskví, meruněk až citrusových plodů. Chuť svěží, citrusová, připomínající limetku a kdoule.

Doporučujeme k předkrmům, telecímu masu a lehkým úpravám ryb. Víno je vhodné k archivaci.

Ocenění
Stříbrná medaile Víno Bojnice

Odrůda Ryzlink rýnský
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Znojemská
Ročník 2020
Alkohol 11,5 %
Objem 0,75 l

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >