Ryzlink rýnský | 2021 | pozdní sběr| EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaBarva vína je světle žlutá, vůně připomínající lipový květ. Chuť citrusová, jemně medová s příjemnou kyselinkou.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
29.9.2023
Měrná cena 296 Kč / 1 l
Cena 183 Kč bez DPH
222 Kč    
Kód produktu 908
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 22,2° ČNM. Barva vína je světle žlutá, vůně připomínající lipový květ. Chuť citrusová, jemně medová s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme k lehčím úpravám drůbeže, pstruhům a telecímu masu. Víno vhodné k archivaci.

Ocenění
Zlatá medaile AWC Vienna
Zlatá medaile Festwine
Zlatá medaile Den vína Buchlovice
Stříbrná medaile Great American IWC
Stříbrná medaile Král vín
Stříbrná medaile Hustopečská pečeť
Stříbrná medaile Víno Bojnice
Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf

Odrůda Ryzlink rýnský
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Znojemská
Ročník 2021
Alkohol 13,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >