Ryzlink rýnský - SEKT brut | 2019 | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaSekt je vyroben z Ryzlinku rýnského. Je vyroben metodou Charmat. Chuť jemně kořenitá s příjemnou kyselinkou.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
2.10.2023
Měrná cena 435 Kč / 1 l
Cena 269 Kč bez DPH
326 Kč    
Kód produktu 821
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Sekty | Frizzante
 

ikona_sklenka

Sekt je vyroben z odrůdy Ryzlinku rýnského ročníku 2019. Je vyroben metodou Charmat /druhotným kvašením/. Barva sektu je zlatožlutá, vůně připomínající lipový květ. Chuť jemně kořenitá s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat vychlazené na teplotu 8-10°C.

Ocenění
Velká Zlatá medaile Michelangelo

Stříbrná medaile Festwine

Odrůda Ryzlink rýnský
Přívlastek pěstitelský sekt
Zbytkový cukr brut
Vinařská oblast Znojemská
Ročník 2019
Alkohol 11,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >