Tramín červený | 2019 | výběr z bobulí | BIO | Vinařství Čech

3 hodnocení
 
Tip Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaIntenzivní, aromatická vůně tramínu skloubená s kořenitostí a chutí tropického ovoce s medovými tóny.

 

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
8.2.2023
Měrná cena 589 Kč / 1 l
Cena 170 Kč bez DPH
206 Kč    
Kód produktu 705
Značka Vinařství Čech
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Výrazně aromatická, bohatá kořenitá vůně s tóny exotického ovoce. Chuť je intenzivní, kořenitá, s tóny ovoce a sladkého koření. 

Díky svému charakteru výborně doplní husí játra, dezerty, ovčí sýry, nebo si můžete vychutnat jako aperitiv

Odrůda Tramín červený
Přívlastek výběr z bobulí
Zbytkový cukr sladké
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2019
Alkohol 9,5 %
Objem 0,35 l

Vinařství Čech je dalším vinařstvím v našem eshopu. Jedná se o ryze rodinné vinařství Čech, které vzniklo v roce 2010 po zániku firmy ČEBAV. V této firmě Jan Čech působil jako sklepmistr a spolumajitel, navíc dokázal tuto firmu dovést až na vinařský vrchol. Posléze se majitelé dohodli, že si každý půjde vlastní cestou a tím vzniklo toto vinařství. 
Na jaře roku 2011 majitel podlehl těžké nemoci a vlády se chopil jeho syn Petr Čech. Svými víny hned v prvním ročníku dokázal, že zdědil jen to nejlepší  a získal zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 
Provozovna byla postavena v roce 2000 a nachází se na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, ale vzniká zde i víno ledové. Vinařství hospodaří v systému ekologického zemědělství a zaměřuje se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Bílá vína jsou vyráběny  metodou řízeného kvašení, červená ve vinifikátorech. Nabídka obsahuje i vína vyzrálá v sudech typu barrique.

Vinařství Čech pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca22 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká
  • Roční produkce: 90 000 lahví
  • Významná ocenění: nejlepší kolekce Král vín 2011, AWC Vienna 2011, nejúspěšnější účastník světové soutěže TERRAVINO 2011, ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Medaile z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.