Tramín červený | 2021 | výběr z hroznů | EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno barvy zlatožluté, vůně intenzivní připomínající čajové růže přecházející do medových tónů. Chuť plná, kořenitá s dochutí rozinek a medu.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
2.10.2023
Měrná cena 316 Kč / 1 l
Cena 196 Kč bez DPH
237 Kč    
Kód produktu 907
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 24,4°ČNM. Barva vína je zlatožlutá, vůně intenzivní s tóny tropického ovoce, přecházející až do medových tónů. Chuť plná, kořenitá s dochutí rozinek a medu. Doporučujeme k dezertům, kořeněným jídlům a sýrům s bílou plísní.

Ocenění
Velká Zlatá medaile Král vín
Zlatá medaile AWC Vienna
Zlatá medaile Berlin Wine Trophy
Zlatá medaile Muvina Prešov
Zlatá medaile Hustopečská pečeť
Stříbrná medaile Festwine
Stříbrná medaile Víno Bojnice
Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf
Bronzová medaile Great American IWC
TOP 77

Odrůda Tramín červený
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr polosladké
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2021
Alkohol 13,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >