Zweigeltrebe | 2020 | pozdní sběr | Rodinné vinařství Sedlák

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaElegantní víno které si poleželo 18 měsíců v dubovém sudu a získalo tím ovocnou vůní přezrálých višní.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
8.6.2023
Měrná cena 332 Kč / 1 l
Cena 206 Kč bez DPH
249 Kč    
Kód produktu 782
Značka Vinařství Sedlák
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaVůně vína je ovocná s tóny višní, švestek a nádechem vanilky s kávou. Po ochutnání je červené víno příjemné, má bohatou strukturu s vyváženými tříslovinami a překvapivou dochuť čokolády.

Víno zrálo 18 měsíců ve velkém francouzském dubovém sudu

Odrůda Zweigeltrebe
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2019, 2020
Trať Dlouhá hora
Alkohol 12,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Jak název od prvního slova odhaluje, jedná se o vinařství s rodinným charakterem kde momentálně vládnou bratranci Milan a Jaroslav. Počátky vinařství sahají do roku 1918 a právě zmínění bratranci  navazují již čtvrtou generací na zkušenosti svých otců. Po absolvování vinařských škol se vrhli do podnikání a své první společné víno pod názvem Rodinné vinařství Sedlák nalahvovali v roce 2006.
Nově postavené vinařství se nachází na okraji vinařské obce Velké Bílovice a vinný sklep, ve kterém zrají červená vína a konají se řízené degustace, najdete ve sklepní části Půrynky. Snahou je produkovat originální vína vysoké kvality a udržet rodinný charakter vinařství. Vína jsou vyráběna moderní technologií tak, aby byla odrůdově typická, chuťově čistá, plná a svěží Hrozny jsou opečovávány a sklízeny ručně, bez mechanických zásahů.

lahevVinařství klade velký důraz na kvalitu, a její vlajkovou loď najdeme mezi červeným vínem pod názvem  cuvée RENOMÉ. Vinařství nabízí, hlavně v teplém období velmi oblíbené, lehké víno kterému začali říkat Letní víno. Jedná se o cuvée odrůd Muškát a Sauvignon s velmi jemným naperlením a určitě stojí za vyzkoušení.

Vinařství SEDLÁK pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic - převažující podloží: naváté spraše, hlinité
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 60 000 lahví
  • Významná ocenění: Cabernet Moravia 2007, pozdní sběr CHAMPION Valtické vinné trhy, Dále získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních výstavách vín jako jsou: Vinum Juvenale, Valtické vinné trhy, Forum Moravium, Salon vín, FEST WINE a další.