! Upozornění ! V období od 12. 6. - 18. 6. 2024  bude mít celý tým e-shopu dovolenou. Objednávky přijaté v tomto období budou odesílány od 19. 6. 2024 . Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto.

Cabernet Sauvignon | moravské zemské | Víno Rakvice

5 hodnocení
 
Efekt lupa
 
  • 1 z 2

ikona_sklenkaČervené víno s tóny černého rybízu, třešní, ostružin a marmelády.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.6.2024
Měrná cena 149 Kč / 1 l
Cena 93 Kč bez DPH
112 Kč    
Kód produktu 462
Značka Víno Rakvice
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaBarva tohoto vína je granátová s pomerančovým okrajem. Ve vůni a také v chuti nalezneme tóny černého rybízu, třešní, ostružin a marmelády.

Ideální kombinací tohoto vína jsou poté pokrmy ze zvěřiny, jehněčího, steaky, k sýrům s modrou plísní, k tvrdým ovčím a kozím sýrům.

Ideální teplota podávání je 11-13 °C

Odrůda Cabernet Sauvignon
Přívlastek moravské zemské
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Alkohol 12,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Domovem je obec Rakvice, která má dlouholetou vinohradnickou tradici a nachází se přímo v srdci Moravy. Historie sahá až do roku 1886, kde se v té době usadil praděd nynějšího majitele firmy se synem Oldřichem a začal pěstovat vinnou révu. Společnost je zaměřena na kvalitní zpracování moderním způsobem a na výrobu přívlastkových vín. 
Vinařství obhospodařuje převážně vlastní vinice na kterých jsou vysazeny ty nejoblíbenější odrůdy pro výrobu převážně přívlastkových vín jako jsou odrůdy bílé Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený a Rulandské šedé, Pálava, Hibernal, Malverina nebo Ryzlink rýnský.
Červené odrůdy jsou ve vinicích naší společnosti zastoupeny odrůdami Rulandské modré, Frankovka, Dornfelder, Cabernet Morávia či Modrý portugal.

Vinařství se snaží aby jejich vína byla podmanivá, bez výrazných kyselin, měli odlišný rukopis a čím déle se pijí, tím více chutnají.
Dále je nabízena zážitková gastronomie která příjemně doplňuje nabízená vína.

 

lahevProdukce moderních vín vhodných do gastronomie a vinoték. Produkovány jsou především nekomplikovaná vína pro široký okruh zákazníků.

 

Víno RAKVICE pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic
  • Ročně vyrobeno lahví: 350 000
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Podloží: hlinito-písčitá