Svatomartinské víno

Se Svatomartinským vínem si podle tradice můžete přiťuknout poprvé až na sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Využijte náš předprodej a ochutnejte první víno ročníku jako první! 

Svatomartinská vína jsou svěží a ovocitá. Sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Kvalitu a senzorické vlastnosti (barvu, aroma, chuť) musí každoročně schválit odborná komise. Až po tomto úspěšném hodnocení mohou vinaři označit svá vína známkou Svatomartinské víno.
Svatomartinská vína jsou suchá vína se zbytkovým cukrem do 9 g/l a liší se maximálním obsahem alkoholu (u bílých a růžových Svatomartinských vín nesmí obsah alkoholu překročit 12,5 % obj. U červeného Svatomartinského je maximální obsah alkoholu stanoven na 13 % obj.).


Bílé Svatomartinské víno je svěží, vyrovnané, ovocité víno s příjemnou vůní, má zeleno-žlutou až nazlátlou barvu a vyvážený obsah kyselin a cukrů.

Růžové Svatomartinské víno se vyznačuje odstíny růžové až cibulové barvy. Jsou to rovněž svěží vína s ovocitým charakterem, jemnou tříslovinou a příjemnou kyselinou.

Červené Svatomartinské víno se vyznačuje rubínovou až granátovou barvou a doprovází jej ovocitá či jemná květinová vůně, v chuti je hebké, sametové a harmonické s ostrou kyselinou.

 
109
1391109139
Značky
 
Odrůda
Přívlastek
Ročník
Zbytkový cukr

Stránka 1 z 2 - 29 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 29 položek celkem