Ledové | Slámové | Výběry z bobulí

Ledové víno v našem eshopu je speciální víno a to z mnoha důvodů. Ledové víno je vlastně víno které je v vyrobeno ze zmrzlých hroznů.  Navíc ledové víno ukazuje trpělivost vinařů při čekání na mráz aby mohlo být vůbec vyrobeno.

Výroba ledového vína dodávaného do eshopu Pojďnavíno.cz je také velmi specifická. Hrozny pro ledové víno musí být sklízeny při nízkých teplotách alespoň -7°C.  Během výroby musí být bobule budoucího ledového vína pořád zmrzlé, proto mnoho velmi vinařů lisuje své hrozny již ve vinohradu. Zmrzlé krystalky ledu zůstanou v lisu a vyteče pouze velmi sladký mošt. Výlisnost takového moštu je pouze kolem 20%. Ledové víno obsahuje nižší množství alkoholu cca 8 - 9 %, protože takhle sladký mošt více neprokvasí. Má však vyšší obsah kyselin a velmi vysoký extrakt. Výroba ledového vína je riskantní, protože se musí čekat na sběr hroznu až do prvních mrazů,a hrozny tak  může napadnout hniloba, nebo můžou být ukradeny.

Ledová vína jsou plná, harmonická, sladká a velmi aromatická. 

 
259
5181259518
Značky
Odrůda
Přívlastek
Ročník
Vinařská oblast
Zbytkový cukr

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací zde