! Upozornění ! V období od 12. 6. - 18. 6. 2024  bude mít celý tým e-shopu dovolenou. Objednávky přijaté v tomto období budou odesílány od 19. 6. 2024 . Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto.

Cabernet Sauvignon Rosé "Adélka" | 2023 | pozdní sběr | BIO | Vinařství Čech

Neohodnoceno
 
Novinka Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno nazývané Adélka s delikátní vůní a chutí jahod.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.6.2024
Měrná cena 275 Kč / 1 l
Cena 170 Kč bez DPH
206 Kč    
Kód produktu 2221
Značka Vinařství Čech
Kategorie Růžové víno
 

ikona_sklenkaBarva tohoto vína je světle růžová. Vůně vína je poté připomínající jahody a smetanu. Po ochutnání je zde plná a svěží chuť s příjemným zbytkovým cukrem a decentní kyselinkou. Dochuť lesního ovoce a střední délka vše nádherně završuje.

Bio víno z Cabernet Sauvignonu vyrobeno na počest narození první vnučky zakladatele vinařství Jana Čecha, která přišla na svět v den sběru této odrůdy - 2. listopadu 2008. Od té doby toto bio víno vyrábíme každoročně. Víno je veganské. 

Ideální víno k pokrmům z kachních prsou nebo krevet.

Ocenění:

Odrůda Cabernet Sauvignon
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2023
Trať Nové vinohrady
Alkohol 12,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Čech je dalším vinařstvím v našem eshopu. Jedná se o ryze rodinné vinařství Čech, které vzniklo v roce 2010 po zániku firmy ČEBAV. V této firmě Jan Čech působil jako sklepmistr a spolumajitel, navíc dokázal tuto firmu dovést až na vinařský vrchol. Posléze se majitelé dohodli, že si každý půjde vlastní cestou a tím vzniklo toto vinařství. 
Na jaře roku 2011 majitel podlehl těžké nemoci a vlády se chopil jeho syn Petr Čech. Svými víny hned v prvním ročníku dokázal, že zdědil jen to nejlepší  a získal zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 
Provozovna byla postavena v roce 2000 a nachází se na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, ale vzniká zde i víno ledové. Vinařství hospodaří v systému ekologického zemědělství a zaměřuje se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Bílá vína jsou vyráběny  metodou řízeného kvašení, červená ve vinifikátorech. Nabídka obsahuje i vína vyzrálá v sudech typu barrique.

Vinařství Čech pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca22 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká
  • Roční produkce: 90 000 lahví
  • Významná ocenění: nejlepší kolekce Král vín 2011, AWC Vienna 2011, nejúspěšnější účastník světové soutěže TERRAVINO 2011, ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Medaile z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.