! Upozornění ! V období od 12. 6. - 18. 6. 2024  bude mít celý tým e-shopu dovolenou. Objednávky přijaté v tomto období budou odesílány od 19. 6. 2024 . Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto.

Cuvée Renomé Barrique | 2021 | moravské zemské | Vinařství Sedlák

Neohodnoceno
 
Tip Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno které vzniká jen ve výjimečných ročnících. Proto je tak kouzelné a žádný milovník si ho nemůže nenechat ujít.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.6.2024
Měrná cena 759 Kč / 1 l
Cena 470 Kč bez DPH
569 Kč    
Kód produktu 2197
Značka Vinařství Sedlák
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaCuvée které je připraveno kupáží odrůd  Merlot 50%, Zweigeltrebe 35% a Cabernt Franc 15%. Vůně i chuť tohoto speciálního vína je s tóny smetany, vanilky, čokolády a kávy. Dochuť vína je velmi dlouhá a výrazně ovocná.

Toto výjimečné Cuvée zrálo po dobu 12 měsíců v nových francouzských barrique sudech. Víno je ovlivněno převahou odrůdy Merlot, který zráním získává smetanovo-vanilkový nádech. Hrozny při sběru dosáhly cukernatosti kategorie výběr z hroznů. Víno je ideální pro delší zrání na láhvi.

Odrůda Cabernet Franc, Merlot, Zweigeltrebe
Přívlastek Cuvée, moravské zemské
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2021
Alkohol 13,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Jak název od prvního slova odhaluje, jedná se o vinařství s rodinným charakterem kde momentálně vládnou bratranci Milan a Jaroslav. Počátky vinařství sahají do roku 1918 a právě zmínění bratranci  navazují již čtvrtou generací na zkušenosti svých otců. Po absolvování vinařských škol se vrhli do podnikání a své první společné víno pod názvem Rodinné vinařství Sedlák nalahvovali v roce 2006.
Nově postavené vinařství se nachází na okraji vinařské obce Velké Bílovice a vinný sklep, ve kterém zrají červená vína a konají se řízené degustace, najdete ve sklepní části Půrynky. Snahou je produkovat originální vína vysoké kvality a udržet rodinný charakter vinařství. Vína jsou vyráběna moderní technologií tak, aby byla odrůdově typická, chuťově čistá, plná a svěží Hrozny jsou opečovávány a sklízeny ručně, bez mechanických zásahů.

lahevVinařství klade velký důraz na kvalitu, a její vlajkovou loď najdeme mezi červeným vínem pod názvem  cuvée RENOMÉ. Vinařství nabízí, hlavně v teplém období velmi oblíbené, lehké víno kterému začali říkat Letní víno. Jedná se o cuvée odrůd Muškát a Sauvignon s velmi jemným naperlením a určitě stojí za vyzkoušení.

Vinařství SEDLÁK pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic - převažující podloží: naváté spraše, hlinité
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 60 000 lahví
  • Významná ocenění: Cabernet Moravia 2007, pozdní sběr CHAMPION Valtické vinné trhy, Dále získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních výstavách vín jako jsou: Vinum Juvenale, Valtické vinné trhy, Forum Moravium, Salon vín, FEST WINE a další.