Frankovka rosé | 2021 | ledové víno | Vinařství vajbar

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaLedové víno s opojnou a bohatou vůní. Chuť je sladká ale svěží a šťavnatá.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.7.2024
Měrná cena 1 990 Kč / 1 l
Cena 329 Kč bez DPH
398 Kč    
Kód produktu 849
Značka Vinařství Vajbar
Kategorie Růžové víno
 

ikona_sklenkaBarva je sytě zlatá s tělovými, meruňkovými a mosaznými odlesky. Vůně je opojná, výrazná a bohatá. Nese se v tónu sušených meruněk a broskví, černého čaje s medem, v závěru přichází marmelády z červeného bobulového ovoce. Chuť je sladká, ale svěží, šťavnatá. S masívním nástupem sušených brusinek, kandovaných višní a sušených hrušek. Pokračuje pečenými jablky, maraskinem a končí v dlouhém závěru jemně osvěženému višňovou kyselinou.  

Podávejte k velmi starému kozímu sýru.

 
Odrůda Frankovka
Přívlastek ledové víno
Zbytkový cukr sladké
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2021
Alkohol 8,0 %
Objem 0,2 l
Trať Nová hora
Zbytkový cukr 138,2 g/l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz se nachází v nově zrekonstruovaných prostorech v nedaleké obci Zaječí. Nově je doplněn o vinný bar s krásným výhledem na Kapličku a vodní nádrž Nové Mlýny. Bronislava Vajbara přivedli k vínu předci a historie vinařství v této rodině dle zmínek rodokmenu sahá až ke konci 19. století. Vinařství Vajbar je vinařstvím disponujícím širokým záběrem svých produktů od  základních sudových vín, gastro vín, predikátních vín, až po vína šumivá a Frizzante, Zaměřuje se na kvalitu a univerzálnost, proto jeho nabídka tvoří velice dobrý poměr ceny k chuti a kvalitě.

lahevVinařství nabízí zajímavou a velice dobrou řadu lehce sladších, lehkých a osvěžujících vín Frizzante. Široká nabídka přívlastkových a ROSE vín, zajímavosti typu např. odrůda Pálava s nízkým zbytkovým cukrem řazena do kategorie suché vína.

Vinařství Vajbar pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 36 ha vinic
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 120 000 lahví
  • Významná ocenění: Champion JAROVÍN ROSÉ 2016 a nejlepší kolekce vín, Pohár premiéra ČR a titul Champion soutěže O zlatý pohár Víno&Delikatesy, Zlatá medaile Le Mondial du Rosé 2014.