Rulandské modré | 2018 | výběr z bobulí | EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Tip Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVýjimečné víno, které v našich podmínkách dosáhlo vysoké cukernatosti při sběru, zrálo více jak jeden rok v dřevěných dubových sudech.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.7.2024
Měrná cena 492 Kč / 1 l
Cena 305 Kč bez DPH
369 Kč    
Kód produktu 811
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaToto výjimečné víno, které v našich podmínkách dosáhlo vysoké cukernatosti při sběru - 28°ČNM, zrálo více jak jeden rok v dřevěných dubových sudech, středně vypálených. I díky tomu víno získalo úžasnou harmonii ve vůni a chuti.

Barva vína je sytě rubínově červená, vůně připomínající švestková povidla s jemným nádechem vanilky. Chuť je vyvážená, sametová, doprovázena jemnou hořkomandlovou dochutí. Doporučujeme ke zvěřině, tmavým masům a steakům.

Ocenění
Stříbrná medaile AWC Vienna

Stříbrná medaile Great American IWC
Stříbrná medaile Hradecký pohár vína
Stříbrná medaile Lednické vinné trhy
Bronzová medaile Finger Lakes USA
TOP 77

 

Odrůda Rulandské modré
Přívlastek výběr z bobulí
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Znojemská
Ročník 2018
Alkohol 13,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >