Rulandské šedé | moravské zemské | BIO | Vinařství Čech

2 hodnocení
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno s harmonickou chutí a vůní.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
30.10.2020
Měrná cena 137 Kč / 1 l
Cena 85 Kč bez DPH
103 Kč    
Kód produktu 138
Značka Vinařství Čech
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaBarva vína je zlatožlutá. Vůně v sobě nese výrazné tóny máslovo-smetanové. Po ochutnání je víno, harmonické, chuť je velmi podobná vůni s máslovo-smetanovou chutí.

Ideální podávat ke krémovým polévkám nebo pikantněji upraveným rybám.

Odrůda Rulandské šedé
Přívlastek moravské zemské
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Slovácká
Alkohol 12,5 %
Objem 0,75 l

Vinařství Čech je dalším vinařstvím v našem eshopu. Jedná se o ryze rodinné vinařství Čech, které vzniklo v roce 2010 po zániku firmy ČEBAV. V této firmě Jan Čech působil jako sklepmistr a spolumajitel, navíc dokázal tuto firmu dovést až na vinařský vrchol. Posléze se majitelé dohodli, že si každý půjde vlastní cestou a tím vzniklo toto vinařství. 
Na jaře roku 2011 majitel podlehl těžké nemoci a vlády se chopil jeho syn Petr Čech. Svými víny hned v prvním ročníku dokázal, že zdědil jen to nejlepší  a získal zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 
Provozovna byla postavena v roce 2000 a nachází se na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, ale vzniká zde i víno ledové. Vinařství hospodaří v systému ekologického zemědělství a zaměřuje se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Bílá vína jsou vyráběny  metodou řízeného kvašení, červená ve vinifikátorech. Nabídka obsahuje i vína vyzrálá v sudech typu barrique.

Vinařství Čech pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca22 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká
  • Roční produkce: 90 000 lahví
  • Významná ocenění: nejlepší kolekce Král vín 2011, AWC Vienna 2011, nejúspěšnější účastník světové soutěže TERRAVINO 2011, ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Medaile z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.

 

 

 
Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací zde