Tramín červený | 2022 | výběr z bobulí | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno barvy zlatožluté, vůně kořenitá připomínající liči. Chuť plná, kořenitá s tóny rozinek a medu.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
18.7.2024
Měrná cena 510 Kč / 1 l
Cena 211 Kč bez DPH
255 Kč    
Kód produktu 965
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 27,2°ČNM. Barva vína je zlatožlutá, vůně kořenitá připomínající liči. Chuť plná, kořenitá s tóny rozinek a medu. Doporučujeme podávat na závěr stolování k dortům, sladkým zákuskům nebo ovčím sýrům.

Ocenění
Stříbrná medaile AWC Vienna
TOP 77

Odrůda Tramín červený
Přívlastek výběr z bobulí
Zbytkový cukr sladké
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2022
Alkohol 13,0 %
Objem 0,5 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >