Zweigeltrebe | 2021 | pozdní sběr | Rodinné vinařství Sedlák

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaElegantní víno které si poleželo 18 měsíců v dubovém sudu a získalo tím ovocnou vůní přezrálých višní.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
29.5.2024
Měrná cena 332 Kč / 1 l
Cena 206 Kč bez DPH
249 Kč    
Kód produktu 968
Značka Vinařství Sedlák
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaVůně vína je ovocná s tóny višní, švestek a nádechem vanilky s kávou. Po ochutnání je červené víno příjemné, má bohatou strukturu s vyváženými tříslovinami a překvapivou dochuť čokolády.

Víno zrálo 18 měsíců ve velkém francouzském dubovém sudu

Odrůda Zweigeltrebe
Přívlastek pozdní sběr
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2021
Trať Dlouhá hora
Alkohol 12,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Jak název od prvního slova odhaluje, jedná se o vinařství s rodinným charakterem kde momentálně vládnou bratranci Milan a Jaroslav. Počátky vinařství sahají do roku 1918 a právě zmínění bratranci  navazují již čtvrtou generací na zkušenosti svých otců. Po absolvování vinařských škol se vrhli do podnikání a své první společné víno pod názvem Rodinné vinařství Sedlák nalahvovali v roce 2006.
Nově postavené vinařství se nachází na okraji vinařské obce Velké Bílovice a vinný sklep, ve kterém zrají červená vína a konají se řízené degustace, najdete ve sklepní části Půrynky. Snahou je produkovat originální vína vysoké kvality a udržet rodinný charakter vinařství. Vína jsou vyráběna moderní technologií tak, aby byla odrůdově typická, chuťově čistá, plná a svěží Hrozny jsou opečovávány a sklízeny ručně, bez mechanických zásahů.

lahevVinařství klade velký důraz na kvalitu, a její vlajkovou loď najdeme mezi červeným vínem pod názvem  cuvée RENOMÉ. Vinařství nabízí, hlavně v teplém období velmi oblíbené, lehké víno kterému začali říkat Letní víno. Jedná se o cuvée odrůd Muškát a Sauvignon s velmi jemným naperlením a určitě stojí za vyzkoušení.

Vinařství SEDLÁK pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic - převažující podloží: naváté spraše, hlinité
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 60 000 lahví
  • Významná ocenění: Cabernet Moravia 2007, pozdní sběr CHAMPION Valtické vinné trhy, Dále získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních výstavách vín jako jsou: Vinum Juvenale, Valtické vinné trhy, Forum Moravium, Salon vín, FEST WINE a další.