Carmenere | Chile | Bag in Box 5l | Vineco

Neohodnoceno
 
Tip Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVynikající červené víno, které se vyznačuje svou sytě červenou barvou a v chuti výraznou vůní po koření. Díky praktickému většímu BAG in Box balení ho oceníte především v gastronomii.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.7.2024
Měrná cena 83 Kč / 1 l
Cena 343 Kč bez DPH
415 Kč    
Kód produktu 921
Značka Vineco
Kategorie BAG IN BOX | POUCH
 

ikona_sklenkaČervené víno Carmenere se vyznačuje svou sytě červenou barvou. V chuti pak výraznou vůní po koření, především hřebíčku a černém pepři. Můžeme v něm najít ale i tóny švestek, hořké čokolády a kávy.

Ideální do restaurace, nebo větší zahradní slavnosti.

 

Druh Červené víno
Odrůda Carmenere
Zbytkový cukr suché
Alkohol 13,0 %
Objem 5 l
Původ hroznů Chile
Oblast Valle Central
Šarže 0220004/C
| Kód výrobku (9) KN220429 |

Vinné sklepy Chomutov (Vineco), mají celkem dlouhou historii a navázaly na více než šedesátiletou tradici výroby vína v Chomutově
V místním areálu se podle dostupných pramenů začalo s lahvováním vína v roce 1949, avšak vinaření má v Chomutově historickou tradici již od středověku.

O tomto svědčí i starý název zdejší městské čtvrti Vinohrady a nebo i existence domu v dnešní Revoluční ulici z majetku starého Chomutovského vinařského rodu.

Pokračovateli chomutovské vinařské tradice je rodina Ing. Pavla Tůmy, která je stoprocentním vlastníkem firmy a hlavně stávajícího výrobního závodu, který byl jedním z nosných pilířů bývalého státního podniku ČVZ. Nestorem Chomutovského vinaření je moravský rodák a dlouholetý hnací motor bývalého st. podniku pan Václav Prát
Současné vinařství těží především ze základů, položených v uplynulých období, a uvádí na tuzemský maloobchodní i velkoobchodní trh produkty vlastní lahvovny.

V rozsáhlém sklepení o kapacitě přes 3.000.000 litrů společně leží zajímavá vína jež se urodila v blízkém okolí, tak i vína z Moravy nebo ostatních tradičních evropských zemí. Podstatná část vín však pochází ze zemí vinařského Nového Světa, především Argentiny, Chile, Brazílie, JAR nebo Austrálie, odkud majitelé díky svým osobním kontaktům vína dovážejí.