Merlot | 2021 | výběr z hroznů | Rodinné vinařství Sedlák

Neohodnoceno
 
Tip Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno z dubového sudu, kde získalo výraznou ovocnou vůni s příjemnými tóny kávy a čokolády.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
29.5.2024
Měrná cena 408 Kč / 1 l
Cena 253 Kč bez DPH
306 Kč    
Kód produktu 939
Značka Vinařství Sedlák
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenkaVůně vína je velmi příjemná po sušených švestkách a borůvkách které doplňují tóny kávy  a čokolády. V chuti je víno mohutné, plné s tóny marmelády. Najdeme zde bohatou strukturu vyvážených tříslovin, které vínu dávají delší závěr.

Merlot pochází z velkého francouzského dubovém sudu kde 12 měsíců zrál. Výborně se bude hodit k tmavším masům nebo grilování.

Odrůda Merlot
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Ročník 2021
Alkohol 13,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Jak název od prvního slova odhaluje, jedná se o vinařství s rodinným charakterem kde momentálně vládnou bratranci Milan a Jaroslav. Počátky vinařství sahají do roku 1918 a právě zmínění bratranci  navazují již čtvrtou generací na zkušenosti svých otců. Po absolvování vinařských škol se vrhli do podnikání a své první společné víno pod názvem Rodinné vinařství Sedlák nalahvovali v roce 2006.
Nově postavené vinařství se nachází na okraji vinařské obce Velké Bílovice a vinný sklep, ve kterém zrají červená vína a konají se řízené degustace, najdete ve sklepní části Půrynky. Snahou je produkovat originální vína vysoké kvality a udržet rodinný charakter vinařství. Vína jsou vyráběna moderní technologií tak, aby byla odrůdově typická, chuťově čistá, plná a svěží Hrozny jsou opečovávány a sklízeny ručně, bez mechanických zásahů.

lahevVinařství klade velký důraz na kvalitu, a její vlajkovou loď najdeme mezi červeným vínem pod názvem  cuvée RENOMÉ. Vinařství nabízí, hlavně v teplém období velmi oblíbené, lehké víno kterému začali říkat Letní víno. Jedná se o cuvée odrůd Muškát a Sauvignon s velmi jemným naperlením a určitě stojí za vyzkoušení.

Vinařství SEDLÁK pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic - převažující podloží: naváté spraše, hlinité
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 60 000 lahví
  • Významná ocenění: Cabernet Moravia 2007, pozdní sběr CHAMPION Valtické vinné trhy, Dále získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních výstavách vín jako jsou: Vinum Juvenale, Valtické vinné trhy, Forum Moravium, Salon vín, FEST WINE a další.