! Upozornění ! V období od 12. 6. - 18. 6. 2024  bude mít celý tým e-shopu dovolenou. Objednávky přijaté v tomto období budou odesílány od 19. 6. 2024 . Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto.

Merlot | 2022 | výběr z hroznů | EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno s granátově červenou barvou, vůně s tóny lesního ovoce. Chuť příjemná s jemnými tóny planých trnek a hořké čokolády.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.6.2024
Měrná cena 344 Kč / 1 l
Cena 213 Kč bez DPH
258 Kč    
Kód produktu 2205
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Červené víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 24,2°ČNM. Barva vína je granátově červená, vůně s tóny lesního ovoce. Chuť příjemná s jemnými tóny planých trnek a hořké čokolády.

Doporučujeme k lehkým pokrmům, jemným paštikám a pernaté zvěři.

Ocenění
Stříbrná medaile Grand Prix Vinex
Stříbrná medaile Lednické vinné trhy
Stříbrná medaile Víno Bojnice
Stříbrná medaile Festwine
Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf
Bronzová medaile Great American IWC
Diplom AWC Vienna

Odrůda Merlot
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2022
Alkohol 13,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >