Sauvignon | moravské zemské | Rodinné vinařství Sedlák

7 hodnocení
 
Efekt lupa
 
  • 1 z 2

ikona_sklenkaSauvignon který nabízí svěží kyselinku a střední plnost doplněnou ovocností.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
19.7.2024
Měrná cena 212 Kč / 1 l
Cena 131 Kč bez DPH
159 Kč    
Kód produktu 132
Značka Vinařství Sedlák
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaBarva vína je světlejší žlutá se zlatými odlesky. Vůně v sobě kombinuje aroma citrusů, broskví a listů černého rybízu. Po ochutnání je víno středně plné a má dobrou ovocnost. Kyselina je zde svěží a dobře doplňuje chuť.

Odrůda Sauvignon
Přívlastek moravské zemské
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Velkopavlovická
Alkohol 12,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Jak název od prvního slova odhaluje, jedná se o vinařství s rodinným charakterem kde momentálně vládnou bratranci Milan a Jaroslav. Počátky vinařství sahají do roku 1918 a právě zmínění bratranci  navazují již čtvrtou generací na zkušenosti svých otců. Po absolvování vinařských škol se vrhli do podnikání a své první společné víno pod názvem Rodinné vinařství Sedlák nalahvovali v roce 2006.
Nově postavené vinařství se nachází na okraji vinařské obce Velké Bílovice a vinný sklep, ve kterém zrají červená vína a konají se řízené degustace, najdete ve sklepní části Půrynky. Snahou je produkovat originální vína vysoké kvality a udržet rodinný charakter vinařství. Vína jsou vyráběna moderní technologií tak, aby byla odrůdově typická, chuťově čistá, plná a svěží Hrozny jsou opečovávány a sklízeny ručně, bez mechanických zásahů.

lahevVinařství klade velký důraz na kvalitu, a její vlajkovou loď najdeme mezi červeným vínem pod názvem  cuvée RENOMÉ. Vinařství nabízí, hlavně v teplém období velmi oblíbené, lehké víno kterému začali říkat Letní víno. Jedná se o cuvée odrůd Muškát a Sauvignon s velmi jemným naperlením a určitě stojí za vyzkoušení.

Vinařství SEDLÁK pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 18 ha vinic - převažující podloží: naváté spraše, hlinité
  • Podoblast: Velkopavlovická
  • Roční produkce: 60 000 lahví
  • Významná ocenění: Cabernet Moravia 2007, pozdní sběr CHAMPION Valtické vinné trhy, Dále získávají ocenění na nejvýznamnějších celostátních výstavách vín jako jsou: Vinum Juvenale, Valtické vinné trhy, Forum Moravium, Salon vín, FEST WINE a další.