Sauvignon | moravské zemské | Vinařství Čech

3 hodnocení
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVýrazný Sauvignon který je možný vzít jako víno na celý večer.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
18.7.2024
Měrná cena 175 Kč / 1 l
Cena 108 Kč bez DPH
131 Kč    
Kód produktu 136
Značka Vinařství Čech
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenkaVůně vína obsahuje tóny černého rybízu, angreštu a převažující vůni hluchavek. Chuť je velice podobná vůni, výrazná s tóny hluchavek a černého rybízu.

Víno je ideální jako společník na celý večer, nebo je vhodné k těstovinám a kozím sýrům.

Odrůda Sauvignon
Přívlastek moravské zemské
Zbytkový cukr suché
Vinařská oblast Slovácká
Alkohol 11,5 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Čech je dalším vinařstvím v našem eshopu. Jedná se o ryze rodinné vinařství Čech, které vzniklo v roce 2010 po zániku firmy ČEBAV. V této firmě Jan Čech působil jako sklepmistr a spolumajitel, navíc dokázal tuto firmu dovést až na vinařský vrchol. Posléze se majitelé dohodli, že si každý půjde vlastní cestou a tím vzniklo toto vinařství. 
Na jaře roku 2011 majitel podlehl těžké nemoci a vlády se chopil jeho syn Petr Čech. Svými víny hned v prvním ročníku dokázal, že zdědil jen to nejlepší  a získal zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. 
Provozovna byla postavena v roce 2000 a nachází se na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, ale vzniká zde i víno ledové. Vinařství hospodaří v systému ekologického zemědělství a zaměřuje se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Bílá vína jsou vyráběny  metodou řízeného kvašení, červená ve vinifikátorech. Nabídka obsahuje i vína vyzrálá v sudech typu barrique.

Vinařství Čech pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca22 ha vinic
  • Podoblast: Slovácká
  • Roční produkce: 90 000 lahví
  • Významná ocenění: nejlepší kolekce Král vín 2011, AWC Vienna 2011, nejúspěšnější účastník světové soutěže TERRAVINO 2011, ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Medaile z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.