Pálava | 2022 | výběr z hroznů | EXCLUSIVE | Vinařství Žůrek

Neohodnoceno
 
Medailista Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVíno barvy zlatožluté, vůně intenzivní s tóny čajové růže, přecházející do vanilky a citrusových plodů. Chuť jemně kořenitá až citrusová.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
29.5.2024
Měrná cena 344 Kč / 1 l
Cena 213 Kč bez DPH
258 Kč    
Kód produktu 2188
Značka Vinařství Žůrek
Kategorie Bílé víno
 

ikona_sklenka

Cukernatost hroznů při sběru byla 25,2° ČNM. Barva vína je světle žlutá, vůně květnatá až muškátová, s tóny šípkové růže. Chuť jemně kořenitá až citrusová. Doporučujeme ke kořeněným jídlům, paštikám, ovčím a kozím sýrům. 

Ocenění
Zlatá medaile Král vín
Zlatá medaile AWC Vienna
Zlatá medaile Michelangelo
Zlatá medaile Asia Wine Trophy
Zlatá medaile Berlin Wine Trophy
Zlatá medaile Národní soutěž vín
Zlatá medaile Festwine
Zlatá medaile Muvina Prešov
TOP 77

Odrůda Pálava
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr polosuché
Vinařská oblast Slovácká
Ročník 2022
Alkohol 13,0 %
Objem 0,75 l
| Kód výrobku (9) KN220421 |

Vinařství Žůrek je rodinné vinařství s pouze třemi zaměstnanci a v této rodině se dědí  z otce na syna již několik generací. Firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který slouží k výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty.

Z počátku vinařství produkovalo převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení lahvovací linky se začalo víno lahvovat a tím se postupně výroba navyšovala a hlavně zkvalitňovala do dnešní podoby. Velký podíl zaujímají vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách - proto nakupuje hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od stálých dodavatelů.

lahevVína jsou velmi kvalitní  a navíc vyráběny šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizace. Výroba vína je  postupně pořád modernizována a vinařství nikde nezaspává.

Vinařství Žůrek pro milovníky čísel

  • Obhospodařováno: cca 0,5 ha vinic
  • Roční produkce: 100 000 lahví
  • Významná ocenění:   Zlatý pohár 2014 Víno a delikatesy, Stříbrná medaile AWC Vienna - Neronet 2014, Zlatá medaile Muvina Prešov,  TOP 77 - Ryzlink vlašský PS 2014,Dornfelder PS 2013, Zlatá medaile MVT, Zlatá medaile Galerie rulandských vín

 

 >