Tempranillo | Španělsko | Bag in Box 5l | Vineco

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

ikona_sklenkaVyhlášené červené španělské víno. Díky praktickému většímu BAG in Box balení ho oceníte především v gastronomii.

Dostupnost Máme na skladě
Můžeme doručit do
29.5.2024
Měrná cena 83 Kč / 1 l
Cena 343 Kč bez DPH
415 Kč    
Kód produktu 373
Značka Vineco
Kategorie BAG IN BOX | POUCH
 

ikona_sklenkaVíno s příjemnou decentní vůní třešní a červeného rybízu. Chuť tohoto vína je silná a kulatá, až sametová. Dochuť Tempranilla nese stopy tabáku a vanilky.

 

Ideální do restaurace, nebo větší zahradní slavnosti.

 

Druh Červené víno
Odrůda Tempranillo
Zbytkový cukr suché
Alkohol 13,5 %
Objem 5 l
Původ hroznů Španělsko
Šarže 0200029/B
| Kód výrobku (9) KN220429 |

Vinné sklepy Chomutov (Vineco), mají celkem dlouhou historii a navázaly na více než šedesátiletou tradici výroby vína v Chomutově
V místním areálu se podle dostupných pramenů začalo s lahvováním vína v roce 1949, avšak vinaření má v Chomutově historickou tradici již od středověku.

O tomto svědčí i starý název zdejší městské čtvrti Vinohrady a nebo i existence domu v dnešní Revoluční ulici z majetku starého Chomutovského vinařského rodu.

Pokračovateli chomutovské vinařské tradice je rodina Ing. Pavla Tůmy, která je stoprocentním vlastníkem firmy a hlavně stávajícího výrobního závodu, který byl jedním z nosných pilířů bývalého státního podniku ČVZ. Nestorem Chomutovského vinaření je moravský rodák a dlouholetý hnací motor bývalého st. podniku pan Václav Prát
Současné vinařství těží především ze základů, položených v uplynulých období, a uvádí na tuzemský maloobchodní i velkoobchodní trh produkty vlastní lahvovny.

V rozsáhlém sklepení o kapacitě přes 3.000.000 litrů společně leží zajímavá vína jež se urodila v blízkém okolí, tak i vína z Moravy nebo ostatních tradičních evropských zemí. Podstatná část vín však pochází ze zemí vinařského Nového Světa, především Argentiny, Chile, Brazílie, JAR nebo Austrálie, odkud majitelé díky svým osobním kontaktům vína dovážejí.